Przeszczep brody – co warto wiedzieć?
Od kilku sezonów męskie brody są bardzo modne. Zadbana, gęsta broda dodaje pewności siebie. Jednak nie każdy mężczyzna może poszczycić się odpowiednio gęstym zarostem. Z pomocą przychodzi tu medycyna estetyczna, dzięki której można brodę odpowiednio zagęścić.
Kiedy warto poddać się przeszczepowi brody?
Wielu panów chciałoby nosić brodę, lecz zbyt rzadki zarost lub inne problemy sprawiają, ze nie jest to możliwe. W wielu przypadkach może im pomóc przeszczep brody.Ten coraz popularniejszy zabieg najczęściej stosowany jest, gdy z powodu łysienia tracone jest także owłosienie na twarzy. Jest to przede wszystkim związane z genetyką. Zdarzają się też różne choroby, w wyniku których owłosienie jest coraz rzadsze, np. Alopecia Barbae, która powoduje powstawanie łysych plam w zaroście.
Metody przeszczepu
Przeszczep brody jest wykonywany najczęściej metodą FUE. Jest to metoda szeroko wykorzystywana także w przeszczepach włosów. Polega na pobieraniu z miejsca dawczego pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów, które następnie są wszczepiane na miejsca docelowe na brodzie.Od niedawna popularność zdobywa metoda S.A.F.E.R., która jest nieco ulepszoną metodą FUE. W tej metodzie grafty są pozyskiwane pneumatycznie, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko ich uszkodzenia, a co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo przyjęcia się po przeszczepie.
Na jakie efekty można liczyć?
Przeszczep brody daje bardzo dobre efekty, choć na gęstą brodę trzeba nieco poczekać. Pamiętać należy, że przeszczepia się samą cebulkę włosową, więc początkowo nie widać żadnych efektów oprócz zagojenia się ranek po przeszczepach.Pierwsze efekty pojawiają się zwykle od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Czas w dużej mierze zależy od pacjenta i jego indywidualnych cech. Pełny rezultat widać dopiero po roku. Broda staje się gęsta, a ubytki wypełnione. Co ciekawe, włosy pobrane z głowy upodobniają się do tych na brodzie, robią się twardsze i skręcone.